چگونه گل‌ها را تازه نگه داریم

بهترین راه حل هایی که برای نگهداری و طول عمر گل هایتان را میتوانید انجام دهید، در این جا ذکر کرده ایم

چگونه گل‌ها را تازه نگه داریم

بسیاری از گونه‌های گل، پس از چیده‌شدن، اگر در شرایط مراقبت اصولی به‌سر ببرند، یک‌هفته تا کمی بیشتر هم می‌توانند عمر کنند. حتی گل‌های دارای عمر کمتر هم را می‌توان تا چند روز بیشتر، زنده نگه داشت.

نگه‌داری گل‌ها در یک مکان خنک، بسیار می‌تواند کارساز باشد. اما اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را بگیرید، گل‌ها را به اسید مخصوص گل و شکر آغشته کنید و اجازه ندهید که محفظه‌ای که آن‌ها را در آن نگه‌داری می‌کنید، باکتری یا قارچ وارد شود. این کار را می‌توانید با محلول سفیدکننده یا هرگونه میکروب‌زدای دیگر انجام دهید.

 

مرحله‌ی اول: چیدن و آماده‌سازی گل‌های تازه‌چیده‌شده

  1. گل‌ها را در مرحله‌ی مناسب رشد بچینید.      

هر گلی طول زمان رشد خاص خود را دارد. گل‌هایی مانند «زبان در قفا» (Delphinia) و «یاس بنفش» (Lilac) که دارای جوانه‌های متعدد روی ساقه هستند، دست‌کم باید یک جوانه داشته باشند تا شکفته شده و رنگ درونی خود را نشان دهند. گل‌هایی همچون «جعفری» و «آفتاب‌گردان» که به ازای هر ساقه، یک گل دارند، در زمان شکوفا شدن پیش از چیده شدن، بهترین عملکرد را دارند.

 

  1. گل‌ها را در زمان خنک روز بچینید.

 

گل‌ها در هوای خنک، آب کم‌تری از دست می‌دهند. بالاخص در آن بخش‌های خنک چرخه‌ی شبانه‌روز. گل‌ را باید در ساعات آغازین صبح چید. بنابراین، آن‌ها آب بیش‌تری را در خود حفظ نموده و مدت بیشتری تازه می‌مانند. ساعات پایانی عصر هم زمان مناسبی است. هر چند که گل‌ها از شبنم شامگاهی بهره‌ای نبرده باشند.

 

  1. گل‌ها را در یک گلدان بزرگ و تمیز بگذارید.

 

همیشه از یک گلدان یا ظرف تمیز استفاده کنید. چرا که خطر شکل‌گیری باکتری و دیگر میکرو ارگانیسم‌ها که به گل لطمه می‌زنند را کاهش می‌دهد. از یک گلدان با گردنه‌ی عریض استفاده کنید تا ساقه‌ها فضای مناسبی داشته باشند.

نکته: گل‌هایی که ساقه‌هایی با دارازی متفاوت از هم دارند را در گلدان‌های مختلف نگه‌داری کنید. طوری که همه‌ی گل‌ها به‌وضوح نمایان باشند.

 

4. گل‌های تازه چیده‌شده را با آب داغ مراقبت کنید (گزینه‌ی اختیاری)

 

بلافاصله پس از چیده شدن گل، ساقه‌ی آن یا همان شاخ گل را در آب با دمای 43 درجه سانتی‌گراد فرو کرده و گلدان را در محلی خنک به مدت یک تا دو ساعت قرار دهید. مولکول‌های آب داغ سریع‌تر به ساقه نفوذ می‌کنند. در همین حال، گل آب کم‌تری را برای خنک کردن محیط از دست خواهد داد. مجموع این اثرات، موجب می‌شود که گل حجم عظیمی از آب را مصرف کند که به طول عمر آن کمک شایانی خواهد کرد. ‌به این عمل، اصطلاحا می‌گویند «کاهش آسیب‌پذیری».

 

5. شاخ گل را در آب ولرم نگه‌داری کنید.

 

دُم شاخ گل همیشه باید به آب دسترسی داشته باشد. آب ولرم بهتر از آب سرد، جذب گل می‌شود. پس اگر مایل به استفاده از آب داغ نبودید، از آب ولرم استفاده کنید.

نکته: گل‌هایی که همچنان به پیازشان وصل هستند، عملکرد بهتری در آب خنک دارند.

 

مرحله‌ی دوم: چگونه گل‌های تازه‌چیده‌شده را تازه نگه داریم.

  1. برگ‌هایی که در آب مانده‌اند را حذف کنید.

 

برگ‌هایی که در آب می‌مانند، غذایی برای باکتری‌ها می‌شوند که باعث اثرگذاری مخرب و نهایتا تخریب گیاه می‌شود.

 

  1. آب را عوض کنید.

 

آب گل را هر روز عوض کنید تا گل‌ها تازه بمانند. مطمئن شوید که تمامی خرده زباله‌های گل قبلی از ظرف آب خارج شود تا ضریب ابتلای گل به عفونت در کمترین حد خود باقی بماند.

نکته: می‌توانید گل را اسفنج فرو کنید که در جایش محکم بایستد. علاوه بر این، حباب‌های مضر هوا، در داخل آن گیر می‌افتند و به بدنه‌ی شاخ گل نمی‌رسند.

 

  1. ساقه‌ی گل را پیوسته اصلاح کرده و تمیز نگه دارید.

 

هر زمان که آب گل را عوض کردید، ساقه‌ی آن را تمیز کنید. یا هر چند روز یک‌بار می‌توانید این کار را انجام دهید. این کار را با یک کارد و قیچی تیز در شیب 45 درجه انجام دهید. این شیب باعث می‌شود که فضای سطح لازم برای جذب آب در گل ایجاد شود.

نکته 1: ساقه‌ی گل‌های تازه از فروشگاه خریداری شده را پیش از این‌که آن‌ها را در آب قرار دهید، اصلاح کنید.

نکته 2: گل‌های رز به‌‌طور خاص نسبت به شکل‌گیری حباب‌های مضر هوا در ساقه حساس هستند. چیزی که می‌تواند مانع بزرگ جذب آب در گل باشد. با اصلاح بخش‌های موجود گل در آب، از این امر جلوگیری کنید.

 

  1. از ماده‌ی نگه‌دارنده‌ی گل استفاده کنید.

 

ماده‌ی نگه‌دارنده‌ی گل یا غذای گل، در همه‌ی فروشگاه‌های گل، گل‌فروشی‌ها، نمایشگاه‌های گل، و یا سوپرمارکت‌های بزرگ یافت می‌شود. منابع قدرتمندی برای نگه‌داری گل وجود دارند. قند برای انرژی گل، قطره‌ی اسیدی مخصوص برای ثبات رنگ آن و پی اچ آب، و ماده‌ی «زیست‌کش» که می‌تواند باکتری‌ها و قارچ‌ها را از میان بردارد. البته ماده زیست‌کش را باید طبق دستور کار روی بسته‌بندی آن استفاده کنید.

نکته: اگر نمی‌خواهید از نگه‌دارنده‌ی صنعتی استفاده کنید و یا کاربردی برایتان ندارد، به بخش سوم مطلب ما که روش تهیه‌ی نگه‌دارنده‌های خانه‌گی را آموزش داده است مراجعه کنید.

 

  1. گیاه‌تان را از خطرات محیطی دور نگه دارید.

 

گل‌های چیده‌شده را از نور مستقیم آفتاب، گرمایش مستقیم بخاری دور نگه دارید. روی تلویزیون نگذارید و اجازه ندهید هیچ وزش مستقیم گرمایی به آن بخورد. در جایی که در آن‌جا میوه وجود دارد هم نگذارید چرا که گاز اتیلن از خود صادر می‌کنند و باعث پژمرد‌گی گل می‌شود. نسیم‌ها حتی خنک‌های آن هم موجب کاهش آب گل می‌شوند و نهایتا کاهش عمر گل. از نگه‌داشتن گل در زیر پنکه سقفی هم اجتناب کنید.

 

  1. گل‌برگ‌های پژمرده را جدا کنید.

 

هر زمان متوجه شدید که گل‌برگی یا گلی پژمرده شده، بی‌مهابا از بدنه‌ی آن گل و یا سایر گل‌ها جدایش کنید. چرا که گاز اتیلن صادره از آن‌ها می‌تواند واکنش زنجیره‌ای در دیگر گل‌برگ‌ها و گل‌ها داشته باشد. آن‌ها را پس از جداسازی مخلوط کرده، خشک کرده، و برای تزیین استفاده کنید.

 

مرحله‌ی سوم: نگه‌دارنده‌های خانه‌گی گل

 

به آب گل، لیموناد گازدار یا سفیدکننده اضافه کنید. اسپرایت، سون آپ، یا نوشابه‌ی دیگری که حاوی قند فراوان است، به تازه ماندن گل کمک شایانی می‌کند. یک‌چهارم ظرف‌تان نوشابه باشد و سه‌چهارم آن آب. چند قطره هم سفیدکننده برای از بین بردن میکرو ارگانیسم‌ها در آن بریزید. این ترکیب، می‌تواند حتی از نگه‌دارنده‌های صنعتی هم کارسازتر باشد.

نکته 1: از نوشابه‌های رژیمی استفاده نکنید چون حاوی قند لازم برای انرژی گیاه نیستند.

نکته 2: از انواع کولاها و نوشابه‌های تیره برای این کار استفاده نکنید چرا که می‌توانند برای گیاه بسیار اسیدی باشند.

 

2. استفاده از شکر، آب لیمو، و سفیدکننده

 

می‌توانید از 2 قاشق غذاخوری آب لیمو (30 میلی لیتر) را در 250 سی‌سی‌ بریزید. یک قاشق غذاخوری شکر را به این مخلوط اضافه کنید تا غذای گل تامین شود. حالا چند قطره سفیدکننده هم بزنید که هر گونه باکتری و قارچ را از بین ببرد.

نکته 1: برای ظرف‌های کوچک‌تر، فقط کافی‌ست چند قطره آب لیمو و یک سرانگشت شکر به آب اضافه کنید.

نکته 2: اگر از آبی غنی‌تر استفاده می‌کنید که دارای مواد معدنی بیشتری است، کمی بیشتر آب لیمو بیافزایید اما مراقب باشید که زیاده‌روی صورت نگیرد. خیلی اسیدی شدن برای گل خطرناک است.

نکته 3: مینای چمنی، گل آفتاب‌گردان، و همه‌ی گل‌های خانواده کاسنی، ممکن است ترشحات چسبناکی از ساقه‌ی خود داشته باشند. این‌جاست که نقش اسید بسیار مهم است. چرا که باعث می‌شود گل‌های دیگر به این نوع گل‌ها نچسبند و آسیب نبینند.

 

3. در استفاده از سفیدکننده زیاده‌روی نکنید.

 

ممکن است گاهی مقدار سفیدکننده از چند قطره بیشتر شود که این خطرناک است. چرا که اثرات نگه‌دارنده‌ها بسیار ناپایدار است و حتی می‌تواند به ساقه برای جذب آب صدمه بزند.

 

 

4. آسپرین و سرکه را فراموش نکنید.

 

آسپرین و سرکه، جایگزین‌های مناسبی برای اسید مخصوص گل هستند. اما نسبت به لیموناد گازدار و آب لیمو اثر کمتری دارند. اگر در مصرف آسپرین زیاده‌روی کنید، می‌توان با پژمرده شدن گل، ساقه نیز به خاکستری شدن خواهد گرایید.

 

5. این را بدانیم که سکه‌های مسی چندان اثری ندارند.

 

مس قدرت کشتن قارچ‌ها را دارد اما حقیقت این است که انداختن سکه‌های مسی در آب گل، اثری در طول عمر گل ندارد.

 

6.استفاده از اسپری مو

این اسپری همان‌اندازه که نگه‌دارنده‌ی استیل موی شماست، نگه‌دارنده‌ی گل نیز هست. از گل فاصله بگیرید و گل‌برگ‌های آن را از دو سمت اسپری کنید. در طول عمر گیاه شما موثر است.

 

  1. گل‌ها را در یخچال نگه‌داری کنید.

 

دسته‌گل را هر شب پیش از خواب (معمولا 8 ساعت برای هر شب) در یخچال بگذارید. گل‌ها در دمای پایین و خنک شکوفا می‌شوند. این باور وجود دارد که دمای پایین موجب دیرتر پیر شدن گل‌ها می‌شود. گل‌ها از هوای خنک لذت می‌برند. گل در لحظاتی که در یخچال است، غرق در لذت باروری می‌شود و حتی تا روز دهم نگه‌داری، سلامت به نظر می‌رسد.

 

 

با ما همراه باشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و منتظر جوایز، قرعه کشی ها و اتفاقات هیجان انگیز باشید

نظرات
ارسال نظرات
نظر شما

برای ثبت نظر خود ابتدا وارد سایت شوید

ورود به سایت