خواهشمندیم با هدف استفاده بهینه از خدمات قابل ارائه­ ی روبان موارد زیر، با دقت مطالعه گردد.

کلیه اصول و رویه‏‌های وب سایت روبان منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران است. قابل ذکر است، قوانین و مقررات مندرج، رویه‏‌ها و خدمات وب سایت روبان در طول زمان قابل تغییر است که این تغییرات در همین صفحه به روز رسانی می­ گردند. بنابراین مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهده کاربر است.

تعریف کاربر یا سفارش ­دهنده

کاربر یا سفارش ­دهنده به شخصی می­ گویند که وارد وب سایت روبان به آدرس www.robanogol.ir   شود و از این سایت بازدید، خرید و اقدام به ثبت اطلاعات کاربری خود برای ثبت سفارش و بهره­ مندی از خدمات روبان کند.

 

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از خدمات روبان استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت می‏‌کنید و خرید انجام می­ دهید ، یا از طریق فرم‌های مختلف تماس، با ما ارتباط برقرار می‌کنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می­گردد و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که روبان به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه ، تلفن و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

توجه گردد که آدرس پست الکترونیکی (ایمیل)  و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها  آدرس و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌ها از طریق آن­ها صورت می‌گیرد.

 

شرایط خرید، ثبت سفارش و تحویل کالا

کاربران وب سایت روبان  می­توانند به صورت 7 روز هفته و 24 ساعته، اقدام به ثبت سفارش نمایند و تمامی سفارشات ثبت شده، در طول ساعات کاری  ( از ساعت 9 صبح تا 9 شب ) روزهای کاری و همچنین اولین روز پس از تعطیلات پردازش می­گردد.

در حال حاضر روبان تنها در تهران اقدام به ارسال گل میکند.

ثبت تمام سفارشات به صورت اینترنتی است و همه ­ی سفارشات ثبت شده در وب سایت روبان همراه با شماره سفارش است و فاکتور تایید خرید آن به صورت پست الکترونیکی به کاربر مورد نظر ارسال می­گردد.

روبان همیشه در تلاش است تا ارسال و تحویل صحیح تمامی سفارشات ثبت شده با نهایت دقت و سرعت انجام گیرد، با این حال، چنانچه موجودی کالایی در روبان به اتمام برسد، حتی پس از اقدام سفارش­ دهنده به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای روبان محفوظ است و یا سفارش ­دهنده می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، کالای دیگری را جایگزین کند.

 روبان همواره دقت خواهد داشت تا موجودی کالاها در این وب سایت به روز و قیمت درج شده محصول و اطلاعات مربوط به آن صحیح باشد، با این وجود ، در صورت بروز مشکل در نهایی کردن سبد خرید ، درج اشتباه قیمت کالا و یا انصراف سفارش­ دهنده ، مبلغ پرداخت شده در اسرع وقت و پس از هماهنگی با سفارش ­دهنده به حساب سفارش­ دهنده مسترد خواهد گردید.

روبان حق تغییر روند ثبت سفارش و یا به طور کلی متوقف کردن سفارش گیری را برای خود محفوظ می­دارد.

چنانچه روند پردازش سفارش ثبت شده و یا پروسه پرداخت وجه اینترنتی در شبکه­ ی پرداخت با خطا مواجه گردد؛ کاربر می­تواند با قسمت پشتیبانی وب­سایت روبان تماس برقرار کرده و سفارش خود را پی­گیری و یا پس از هماهنگی و راهنمایی بخش پشتیبانی مرحله و پروسه پرداخت را تکمیل کند . قابل ذکر است که در صورت به وجود آمدن این معضلات در صورت درخواست و تمایل کاربر به کنسل کردن و یا برگرداندن وجه پرداختی، روبان پس از هماهنگی های لازم با کاربر و در اسرع وقت مبلغ پرداختی را به حساب کاربر باز خواهد گرداند.

کاربران محترم موظف هستند که در هنگام ثبت سفارش، اطلاعات درخواستی را به صورت کامل، دقیق و صحیح تکمیل نمایند و اطلاعات کاربری خود را بازبینی و تایید کنند. بدیهی است، در صورت ناقص یا نادرست بودن این اطلاعات ، روبان برای کسب اطمینان از قطعیت سفارش، با سفارش ­دهنده تماس خواهد گرفت.

کاربران باید در نظر داشته باشند که مسئولیت هرگونه مغایرت و نقص در اطلاعات به عهده­ ی سفارش­ دهنده است و مجموعه روبان هیچ­گونه مسئولیتی در قبال مغایرت و نقص اطلاعات و نشانی تحویل گیرنده بر عهده نخواهد داشت.

با توجه به سیستمی بودن روند ثبت اینترنتی سفارش، تغییر در مشخصات فاکتور اصلا مقدور نخواهد بود بنابراین روبان خواهشمند است که کاربران محترم در هنگام تکمیل فرم مشخصات دقت لازم را ابراز دارند و اگر نیاز دارند که فاکتور به نام شرکت(حقوقی) برای آن­ها صادر گردد، هنگام ثبت سفارش خود با انتخاب گزینه­ی " فاکتور به­ نام شرکت صادر گردد" و وارد کردن مشخصات شرکت و یا سازمان مورد نظر ، برای دریافت فاکتور به ­نام شرکت و یا سازمان اقدانم نمایند. همچنین نشانی که سفارش­ دهنده به عنوان آدرس تحویل‌گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است که کاربران هنگام ثبت سفارش به این نکته توجه کافی داشته باشند، زیرا تغییر آدرس درج شده روی فاکتور پس از پردازش و تایید سفارش، امکان‌پذیر نیست.

روبان این امکان را برای کاربران فراهم می­کند که در زمان تقریبی 24 ساعت پس از ثبت، سفارش را به نشانی مورد نظر سفارش ­دهنده، تحویل دهد . بنابراین انتخاب صحیح زمان درخواستی برای تحویل سفارش بر عهده­ ی کاربر خواهد بود و کمترین زمان میان ثبت سفارش و تحویل سفارش حداقل 24ساعت ( در زمان ساعت کاری روبان) خواهد بود . در صورت انتخاب اشتباه ساعت تحویل توسط کاربر و کمتر از 4 ساعت، روبان حق تغییر ساعت تحویل را پس از هماهنگی­های لازم با سفارش­ دهنده برای خود محفوظ می­دارد.

در زمان تحویل سفارش ( در بازه زمانی درخواست شده ، توسط سفارش ­دهنده ) اگر گیرنده در محل و نشانی تعیین شده توسط سفارش­ دهنده حضور نداشته باشد یا از پذیرفتن سفارش امتناع کند ، مسئولیت آن بر عهده­ی سفارش­ دهنده خواهد بود و محصول به محل روبان باز خواهد گشت و پس از هماهنگی با سفارش ­دهنده و همچنین در صورت تمایل سفارش­ دهنده و البته با هزینه ­ی ارسال دوباره­ ( برای سفارش ­دهنده) ، محصول به نشانی جدید و یا همان نشانی پیشین در زمانِ جدیدِ هماهنگ شده با سفارش­ دهنده ارسال خواهد گردید و وجه پرداختی مسترد نخواهد گشت. 

سفارش ­دهندگان آگاه باشند که در صورتی که سفارش به قصد غافلگیری و شگفت زده کردن گیرنده است و همچنین تحویل­ گیرنده با اصرار خواهان آگاهی و دانستن نام سفارش­ دهنده باشد، روبان نام سفارش ­دهنده را اعلام خواهد کرد و هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه متوجه روبان نخواهد بود.

روبان همواره در تلاش است تا نهایت دقت و حوصله بکار گرفته شود و محصول آماده ­شده برای ارسال و تحویل به گیرنده کاملا مطابق با نمونه (تصویر) نمایش داده شده در وب­ سایت باشد؛ با این حال با توجه به اینکه گل یک کالای طبیعی و زنده است و موجودی گل به صورت روزانه و با توجه به فصول مختلف از نظر کیفیت و تازگی ( غنچه و شکفته بودن گل­ها) و رنگ، ممکن است متفاوت باشد ؛ بنابراین رنگ و نوع گل­ها با توجه به فصل و موجودی گل­ها و گیاهان در روبان انتخاب می­ گردد، گروه روبان می­کوشد تا گل­ های جایگزین به گونه­ ای انتخاب گردند تا با آرایش گل مطابقت داشته باشند و محصول نهایی مشابه به تصویر گردد. با این حال، گل­های روبان حق وجود اختلاف در کالای تحویلی به گیرنده، نسبت به نمونه (تصویر) نمایش داده شده در وب سایت این مجموعه را تا 20 درصد برای خود محفوظ می­دارد.

* هزینه ارسال گل های بالای 100هزار تومان رایگان است.